WISC-R Zeka Testi Eğitimi

En Uygun Wisc-r Zeka Testi Eğitimi Sertifika Programı Yorum Yap

Wisc-r zeka testi öncelikle yetişkinler için ortaya çıkan bir zeka testidir. Yapılan bazı değişikler ile çocuklar için kullanılmaya başlanmıştır. Wisc-r Zeka Testi Eğitimi ile kursiyerler çocukların sözel yeteneklerinin ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadırlar. Wisc-r zeka testi 6 ile 16 yaş grubu çocuklar için uygulanmaktadır. Bireysel olarak uygulanan bu test yaklaşık 1-1,5 saat sürmektedir. Wisc-r zeka testi ile kursiyerler test uygulamalarının nasıl olduğunu çocuklara kazanımların neler olduğu konusunda bilgi sahibi olacaklardır. En uygun wisc-r zeka testi ile kursiyerler kendilerini geliştirebilecek ve çalışma alanlarını genişletebileceklerdir. Wisc-r zeka testi 6 sözel, 6 performans 12 alt testten oluşmaktadır. Test sonucunda bireyin sözel, performans ve genel olmak üzere üç zeka bölümü yani üç IQ puanı elde edilir.En uygun wisc-r zeka testi eğitimi sertifika programı ile akademik, sosyal ve kişisel gelişiminizi olumlu yönde etkiler ve farkındalık oluşturabilirsiniz. Wisc-r Zeka Testi Eğitimi ile çocukların zeka potansiyelini ve alınacak önlemleri açısından kişilere yol gösterici olmaktadır.

Wisc-r zeka testi uzman eşliğinde yapılan bir zeka testidir. En uygun wis-r zeka testi eğitimi sertifika programı ile bu yetkinliği kazanıp çocuklara zeka testini uygulayabilecek yetkiyi elde edebilirsiniz. Wisc-r zeka testi güvenilir olması ve çok talep edilmesi sebeplerinden bir tanesi değişik yetenekleri ölçülebilir olmasından kaynaklanmaktadır. Zeka öğrenme kapasitesi ile değil çevreye adaptasyon performansı açısından değerlendirilmiştir. Önemli olan çocuğun zekasını sosyal çevresi ile adaptasyon sağlayabilmek için ne kadar iyi kullandığıdır. Wisc-r zeka testinin odak noktası performans ölçümüne dayanmaktadır. Bu da tüm uygulanan zeka testi ile aynı kabule varmaktadır. Wisc-r Zeka Testi Sertifikasına sahip olan kişiler çocuklar üzerinde zeka testini uygulayabilecek ve çözüm alternatifleri üretebileceklerdir.

Wisc-r Zeka Testi Sertifika Programına Kimler Katılabilir

  • Wisc-r zeka testi sertifikası programına Psikoloji mezunları
  • Rehberlik ve psikolojik danışmanlık
  • Okul öncesi bölümü
  • En uygun wisc-r zeka testi sertifikasına okul öncesi bölümü mezunu
  • Çocuk gelişimi bölümü mezunu
  • Aile danışmanları
  • Wisc-r zeka testi sertifikası programına özel eğitim bölümlerinde öğrenci, mezun ve bu alanlarda çalışanlar katılabilir.

Sizlerde Wisc-r Zeka Testi Sertifikası programımıza dahil olarak sertifika sahibi olabilirsiniz…

Wisc-r Zeka Testi Sertifikası Programı hakkında detaylı bilgi almak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz…

WISC-R Zeka Testi Eğitimi Sertifika Programı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0