Yaşam Koçluğu Eğitimi Neden Gerekli? Yorum Yap

     Yaşam koçluğunu, bireye yapabileceklerini yaptıran kişi olarak tanımlayabiliriz. Yaşam koçu, danışanına yeni, güçlü, pozitif duygu ve düşünceler ile hayal gücü değişimini destekler. Danışanlarının öz saygı sorunlarını, hayat içinde huzursuzlukları ya da memnuniyetsizliklerini gidermeye, hafifletmeye arzu ve amaçlarına ulaşma konusunda danışanlarına yol gösterir.

     Yaşam koçu öncelikli görevi danışanını ilgi ve dikkatle dinleyerek onu çok iyi analiz etmelidir. Danışanın nasıl düşündüğünü, zihin ve kişilik yapısını, doğru ve yanlışlarını anlamaya, onu anlamaya ve empati kurmaya çalışmalıdır. Danışana sağlıklı bir yol haritası çizmenin yolu da su süreçle mümkündür. Danışanına yol haritasını şekillendiren yaşam koçu danışanının oyun kurmasına, kurallarını değiştirmesine, yeni oyunlar kurmasına yardımcı olmaya başlar. Yaşam koçu bu yönlendirmeleri danışanına sorumluluk vererek yargılamadan, eleştirmeden ve zorlamadan yapar. Yaşam koçluğu enerji ve motivasyon kaynağı olmalı ve danışanına kendine güvenen birey hissiyatını verebilmelidir.

     Yaşam koçu danışanının beden ve akıl sağlığına müdahale etmez, etmemeli. İhtiyaç doğrultusunda uzman terapistlere yönlendirme yapmalıdır.

     Çevresi tarafından anlaşılmadığı, sevilmediği, saygı duyulmadığı hissiyatına kapılan bireyler yaşam koçluğuna ihtiyaç duyarlar.

  • Daha sağlıklı, daha mutlu yaşamak isteyenler
  • Çözemedikleri problemleri olanlar
  • Hayatlarını planlamakta güçlük çekenler
  • İş, eş, arkadaşlık ilişkilerinde sorun yaşayanlar
  • Stres ve bunalımlarından kurtulmak isteyenler
  • Kör talih anlayışını değiştirmek isteyenler

yanı sıra;

  • Kariyerini değiştirmek veya geliştirmek ve yeni kararlar almak isteyenler
  • Meslek seçiminde kararsızlık yaşayanlar
  • Hayallerini ve hedeflerini gerçekleştirip hayatına yenilik katmak isteyenler yaşam koçluğuna ihtiyaç duyarlar.

Alternatif Sertifika Programları İçin Linke Tıklayınız.

Yaşam Koçluğu Eğitimi ile hayatları boyunca yaşadıkları deneyim ve bilgi birikimlerini içsel olarak harmanlayan yaşam koçları kendilerine özgü koçluk yaklaşımı oluşturabilirler. Profesyonel yaşam koçu olmak isteyen kişilerin de kişilik özelliklerini, değerlerini ve amaçlarını eğitimle harmanlamaları ile ancak mümkün olmaktadır. 

Yaşam koçluğu eğitimi ile kursiyerler birbiriyle çelişmeyen, tutarlı bir yaşam koçu yetkinliğine sahip olurlar. Sorunları çözmede, hedeflere ulaşmada yöntem ve yol göstericilik konularında iyi bir yaşam koçu kimliğine kavuşabilirler. Danışanlarının karar verme mekanizmasını güçlendiren, danışanlarını  hedeflerine götüren, danışanlarıyla uyumlu çalışan yaşam koçları mutlaka başarıya ulaşacaklardır.

Yaşam Koçluğu Eğitimi Sertifika Programına katılmak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz. Ya da aşağıda linki tıklayarak satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Keyifli eğitimler dileriz…

Yaşam Koçluğu Eğitimi Sertifikası

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0