Yaşam Koçluğu Eğitimi Sertifikası Yorum Yap

Yaşam Koçluğu Eğitimi Sertifikası Danışanların iş ve kariyer planlaması yapmasına yardımcı olunması ve hedeflerini daha net belirleyerek o yolda sağlıklı bir şekilde ilerlemesini sağlayan profesyonellere Yaşam Koçu denir. Yaşam Koçu bireylerin hedefleri doğru olarak belirlemesine imkan tanımaktadır.

Koç Net Akademi sitemiz üzerinden üniversite iş birliği ile hazırlanan Yaşam Koçluğu Eğitimi programına katılan kursiyerler eğitimlerini bitirerek Anlaşmalı Üniversite onaylı sertifika sahibi olarak Yaşam Koçu olabilirler.

Yaşam Koçu danışanın mevcut durumunun daha ileriye sağlıklı bir şekilde taşınması ve hayatının her alanında başarı sağlamasına yardımcı olarak, kişide bulunan potansiyel varlığın tam olarak ortaya çıkarılmasını sağlar.  Yaşam Koçu ile çalışan bireyler hayata daha pozitif bakmakta ve daha başarılı bir yol almaktadır.

Yaşam Koçluğu Eğitimi ile kendi farkındalığınızı kazanacak, koçluk ile ilgili gerekli bilgi birikim ve donanıma sahip olacaksınız. Yaşam Koçu olarak danışanlarınıza yol gösterebilme becerisine sahip olacaksınız.

Hayatın her alanında insan, bazen kendi potansiyelinin farkında olmadan geleceği için beklentiler içerisinde olabilmektedir. Yaşam koçları bu potansiyelin tespitinde önemli rol oynadığı gibi, kişinin geleceğe dair daha sağlıklı planlama yapmasını ve bun potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmesini de sağlamaktadır. 

Sosyal ilişkilerde danışanın daha aktif ve etkin olması, danışanın yaşantısında koçun vereceği önerilerde daha fazla başarı sağlamasına zihinsel olarak yardımcı olacaktır. Bu sebeple, sosyal ilişkilerin geliştirilmesine yönelik çalışmalarda yaşam koçunun görevleri arasında yer alabilmektedir.

Yaşam Koçluğu Eğitimi Sertifikası Programına Kimler Katılabilir?

 • Yaşam koçluğu hizmeti vermek isteyenler,
 • Yaşamlarının farklı alanlarını keşfetmek isteyenler,
 • Hayatlarında kendisini gerçekleştirmek için itici bir güce ihtiyaç duyanlar,
 • Hayalleri ve hedefleri olanlar,
 • Bireylerle iletişimini güçlendirmek isteyenler,
 • Kişisel gelişim konusunda farklılaşmak isteyen
 • Hayatlarının kontrolünü eline almak ve hedefleri doğrultusunda hızlı adımlar atmak isteyen ve Yaşam Koçluğu mesleğine ilgi duyan herkes katılabilir.

Yaşam Koçluğu Eğitimi Sertifika programını bitirerek mesleki yeterliliğe sahip olacak olan kursiyerler;

 • Devlet ve Özel Okullarda
 • Koçluk ve Eğitim Merkezlerinde
 • Danışmanlık Merkezlerinde
 • Etüd Merkezlerinde
 • Halk Eğitim Merkezlerinde Yaşam Koçu olarak çalışabileceklerdir.

Sizde Yaşam Koçu olarak bireylere daha hızlı ve doğru kararlar vermesini, farklı pencereleri görerek yeni fırsatları değerlendirmesini sağlamak istiyorsanız Yaşam Koçluğu Eğitimi Sertifika programını kaçırmamalısınız. 

Yaşam Koçluğu Eğitimi Sertifikası Programına Katılmak İçin Hemen Ara… 0530 354 96 66  yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

Yaşam Koçluğu Eğitimi Sertifikası

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0