Yaşam Koçluğunun Temel Özellikleri Nelerdir? Yorum Yap

     Yaşam Koçluğunu doğru ve güçlü sorular soran yol arkadaşı olarak tanımlayabiliriz. Bir yaşam kocu danışanına yapabileceklerini yaptıran kişidir.

     Yaşam Koçluğu Eğitimi Sertifikası Proğramına katılan kursiyerler, danışanının karşılaştığı problemleri çözen değil problemler karşısında danışanına farklı bakış acıları yakalamasına davranışsal becerilerini harekete geçirecek örneklemeleri danışanların problemleri çözme becerilerini geliştirmeleri konularında eğitim alırlar.

     Yaşam koçu danışanları ile iş, kariyer, finans, sağlık ve özel ilişkiler gibi alanlarda birebir çalışırlar.

Yaşam koçu ile çalışan danışanlar hayatlarında daha sağlıklı hedef belirler, daha aktif olur, daha doğru ve yerinde kararlar verirler ve var olan kuvvetli yönlerini daha etkili kullanabilirler.
  Yaşam Koçluğu Eğitimi ile kursiyerlere; danışanlarını dinlemeleri, inanmaları, ön yargısız bakmaları, farkındalıklarının artırılması, motivasyonları, ayrıntıyı fark ettirmeleri, gelecek odaklı düşünmeleri, farklı acılardan bakmalarını, hedeflerine odaklanmaları konularında uygulayabileceği metotlar öğretilir.

     Yaşam koçu, danışanlarının hayat içinde huzursuzlukları ya da memnuniyetsizliklerini gidermeye yardımcı olur. Onlara öz saygının amaçlarına ulaşmadaki önemi konusunda yardımcı olur.

     Yaşam koçu, iyi bir analizci olmak zorundadır. danışanın nasıl düşündüğünü anlar ona doğru ve yanlışları görme konularında yardımcı olurlar. Uzman bir Yaşam Koçu Danışanına güçlü, pozitif duygu ve düşünce yapısı aşılayarak danışanının değişimini sağlar.

     Yaşam Koçu Eğitimi almış kursiyerler danışanını asla yargılamaması, eleştirmemesi, zorlamaması gerektiğini; her daim enerji, güç ve motivasyon vermeleri gerektiğini öğrenirler.

  Hayatı olumsuzluklarla dolu , bunalımda olan, stres ile başedemeyen, hayatını planlamada güçlük çeken, ilişkilerinde sorunlar yaşayan, dengeli, sağlıklı bir yaşam arzulayan her birey yaşam koçluğu eğitimi alarak hayatına fark katabileceği gibi hayallerini ve hedeflerini gerçekleştiremeyen, Kariyerini değiştirmek veya geliştirmek isteyenler Yaşam Koçluğu Eğitimi Sertifikasına mutlaka başvurmalıdırlar.

     Yaşam Koçluğu Eğitimi Sertifika Programı hakkında detaylı bilgi almak için 0530 354 96 66 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz

ya da aşağıdaki linkten satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Keyifli Eğitimler dileriz…

Yaşam Koçluğu Eğitimi Sertifikası

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koçnet Akademi
Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Devam Et
0